ورود / ثبت نام

تشک راچطور انتخاب کنیم؟

5/شهریور/1398 مقالات بدون دیدگاه

تشک راچطور انتخاب کنیم: تشک مناسب راچگونه انتخاب کنیم؟ آیا می دانید تشک راچطور انتخاب کنیم؟و یا چه نکاتی را در خرید تشک باید رعایت نماییم بهترین تشک برای خوابیدن، تشکی است که از سطح تخت بالاتر بیاید و کم ارتفاع نباشد در ادامه برای انتخاب تشک مناسب با ما همراه باشید.

تشک راچطور انتخاب کنیم؟

تشک های ایرانی بسته به اینکه چه ویژگی هایی دارند با قیمتی حدود ۲۰۰ تا ۳ میلیون تومان و نمونه های وارداتی با قیمتی حدود ۹۹۰ هزار تا ۱۸ میلیون تومان و حتی در برخی از موراد گران تر در بازار وجوددارند.

این تشک ها در انواع گوناگون فنری، اسفنجی، طبی، طبی فنری، فنری منفصل  در بازار موجودند که باید هر فردی با توجه به ویژگی های بدنی خود از بین نمونه های گوناگون یکی را انتخاب نماید. انتخاب درست در اینجا ملاک است تا خرید تشک به بهترین نحو انجام شود.در ادامه به برخی از ویژگی های تشک می پردازیم.

تشک های فنری منفصل

تشک های POCKET SPRING به دلیل بهره گیری از فناوری استفاده از فنرهای منفصل (پاکتی) به جای فنرهای متصل، طوری طراحی شده اند که هر فنر به میزان فشار وارد شده از طرف قسمت های مختلف بدن شخص واکنش نشان داده و تغییر حالت می دهد لذا این تشک ها بر اساس اندام و وزن هر فرد قالب و فرم مخصوص به فرد را گرفته و از این رو تشک های بسیار نرم و راحتی می باشند.

ویژگی های تشک های فنری منفصل:

یکی  از ویژگی های این تشک ها در مقایسه با تشک های فنری این است که ارتعاش ناشی از غلت زدن فرد به تمام تشک منتقل نمی شود.

این مزیت به خصوص در تشک های دو نفره باعث آرامش و خواب راحت فرد دیگر خواهد بود. با تشک های نرم و راحت سورناصنعت، شما خوابی بسیار راحت، شیرین و رویایی را تجربه خواهید نمود.

تشک های فنری

تشک فنری از قدیمی‌ترین و رایج ترین تشک‌‌های مورد استفاده بوده است ،در سراسر جهان، تشک های فنری به عنوان یک پدیده در دنیای محصولات خواب به شمار می آیند.

این تشک ها به لحاظ راحتی یکی از پرطرفدارترین انواع تشک در دنیا می باشند.تشک های فنری محصولاتی هستند که شما با آرام گرفتن بر آنها بعد از یک روز پرکار، خوابی شیرین را تجربه نموده و روز بعد را با انرژی تمام آغاز می نمایید.

نحوه ساخت و بافت اسکلت فنری تشک های  به گونه ای است که وزن بدن فرد را در کلیه سطوح تشک تقسیم می نماید. از این رو استفاده از تشک های فنری برای افراد سنگین وزن مناسب تر است.

تشک های اسفنجی

اگرچه در تمامی تشک ها از اسفنج به عنوان یکی از لایه های اصلی استفاده می شود و از این باب می توان به همه تشک ها صفت اسفنجی را نیز اطلاق نمود، اما مشخصه تشک های اسفنجی استفاده از اسفنج در انواع و وزن مخصوص های مختلف به عنوان اصلی ترین بخش تشک است.

از آنجایی که این تشک ها فاقد هرگونه فنر است، از این رو غلت زدن و هرگونه حرکتی روی این تشک به هیچ نحو موجب تکان خوردن و ارتعاش در سایر نقاط تشک نمی شود و این ویژگی به ویژه در تخت های دو نفره موجب می شود تا آرامش فرد در هنگام غلت زدن فرد دیگر برهم نخورد.

تشک طبی

برای خرید تشک طبی به ما اطمینان نموده و محصول را با کیفیت از ما دریافت نمایید. قیمت تشک طبی  در بازار متفاوت است فروشندگان با توجه به نوع الیاف و کاربرد و برند تشک قیمت خاص خود را دارند ،

تشک های خوشخواب طبی از اسفنج یا فنرهای بسیار فشرده تشکیل شده اند. این تشک ها سطحی نسبتا سفت و کم انعطاف داشته و برای افرادی که دچار گودی کمر، برخی مشکلات در ناحیه ستون مهره ها و کمر هستند بسیار مناسب هستند.

ویژگی تشک های طبی را بدانیم

با استفاده از مواد اولیه بسیار مرغوب می تواند در کنار کیفیت به راحتی یک سطح بلند و درجه نرمی و سفتی بسیار مطلوبی را ایجاد نماید تا مورد استفاده بسیاری از سلیقه ها باشد.

تشک ها در فصول سرد سال خاصیت گرمایی و در فصول گرم خنک کننده هستند.رویه زمستانی تشک های فصلی معمولا از ۶۰ درصد پشم، ۲۰ درصد کتان و ۲۰ درصد پلی استر و رویه تابستانی آن از ۶۰ درصد کتان، ۲۰ درصد پلی استر و ۲۰ درصد پشم تشکیل شده است که هر ۶ ماه یکبار، با تغییر فصل تعویض می شوند.

تشک های آبی و بادی

این تشک ها خاصیت طبی دارند و از قیمت بالایی نیز برخوردارند. تشک های آبی که با اتصال به برق گرم و سرد می شوند، تشکی دوفصل به حساب می آیند که با قیمت بالایی که دارد متقاضی کمی دارد.

ویا تشک های آبی بادی که بیشتر برای مکان های تفریحی مانند باغ ویلا وغیره استفاده می شوند.

سایر نمونه های تشک

تشک های بیمارستانی، کودک، میهمان، هتلی  از انواع دیگر تشک می باشند که هر کدام بسته به کاربردی که دارند نوع و قیمت خاصی دارند.

به عنوان مثال تشک های بیمارستانی که از اسفنج فشرده صنعتی و لایه شمعی (P.V.C) ضدباکتری تهیه شده اند، برای هماهنگی و سازگاری با ستون فقرات و انحنای پشت بیمار، هنگام استراحت در مدل های گوناگونی تولید می شود.تشک های کودک و میهمان هم نمونه های کاور دار قابل شست وشو هستند.

نوع تشک را با توجه به شرایط خود انتخاب نمایید

نوع تشک را با توجه به وضعیت جسمانی خود مشخص کنید:قبل از هر کاری باید با توجه به وضعیت جسمانی خود یک تشک مناسب انتخاب نمایید.

ممکن است شما دارای گودی کمر بوده یا دارای مشکلاتی در ناحیه کمر، گردن یا… باشید. در این صورت به شما توصیه می شود از بین طبی های بازار یک نمونه را انتخاب کنید.اما اگر مشکل خاصی ندارید می توانید با توجه به خواست و سلیقه خود یک نمونه را  انتخاب نمایید.

به استانداردها توجه کنید:

_یک تشک استاندارد بایدمهراستاندارد ایران را داشته باشدودارای فنرهای قوی باشد. نوع پارچه تشک، استحکام و مقاومت آن، نوع دوخت و شرایط آماده سازی و بسته بندی تشک نشانه مرغوبیت کالا است.

_در انتخاب نوع تشک های وارداتی نیز دقت کنید تا امکان ارایه خدمات پس از فروش را داشته باشند.

_برای خرید این تشک ها لازم است به موجود بودن نمایندگی آنها در ایران توجه کنید. از شرکت های معتبر تولیدکننده خرید کنید؛ چراکه تنها گارانتی تعمیرات و تعویض این شرکت ها قابل اعتماد هستند. اگر پارچه استفاده شده در تشک دارای درصد مناسبی از الیاف طبیعی نباشد ممکن است باعث بروز بیماری های آلرژیک و ناراحتی های پوستی شود. ضدآب بودن، ضدحریق بودن، ضد نفوذ حشرات بودن پارچه های تشک از موارد مهم و ضروری است.

ویژگی های یک تشک خوب را بدانید:

بهترین تشک برای خوابیدن، تشکی است که از سطح تخت بالاتر بیاید و کم ارتفاع نباشد. در تشک های معمولی بحث ارتفاع مهم نیست و اصلا ارتفاع تعریف شده ای برای آنها وجود ندارد، درحالی که انواع مدل های طبی و خوشخواب موجود در بازار، دارای ارتفاع متنوع هستند.

محتویات تشک ها و نوع مواد تشکیل دهنده آنها در انواع مختلف این محصول متفاوت است و در نمایندگی برندهای ایرانی می توانید ماکت مواد تشکیل دهنده هر تشک را از نزدیک ببینید.

نمد، فنر، موکت،ریباند و فوم ازجمله مواد تشکیل دهنده تشک های خوشخواب هستند، در حالی که تشک های معمولی فقط از فنر تشکیل شده اند یا ابر و مواد پرکننده نظیر پر و پشم در آنها وجود دارد.

مهم ترین نکته در انتخاب تشک تختخواب، بررسی تاثیر آن بر سلامت جسمانی است.برای این کار انواع تشک های طبی موجود در بازار که سطحی سفت و انعطاف ناپذیر دارند، برای سلامت بدن و به خصوص جلوگیری از گودی کمر و فاصله بین مهره های آن بسیار مفید هستند.

راهنمایی‌هایی برای خرید تشک نوزاد و کودک

 • ابعاد تشک باید طوری باشد که به خوبی در تخت یا گهوارهٔ کودک شما جا بگیرد.
 • لبه‌های تشک نباید بیش از ۴ سانتی‌متر از چارچوب تخت فاصله داشته باشد.
 • فاصله بیش از ۲ انگشت بین تشک و کنار تخت ممکن است باعث گیر کردن دست و پای نوزاد در آن شود.
 • به جنس پوشش تشک و هم چنین موادی که با آن تشک پرشده است نیز باید توجه نمود.
 • جنس رویه و پوشش تشک می‌تواند تعیین‌کنندهٔ میزان راحتی و احساس لطافت تشک باشد.
 • بهترین نوع تشک کودک، تشکی است که دارای پوشش‌های فیبردار باشد یا تشک‌ها آنهایی است که با فوم، پنبه یا پشم باکیفیت و تراکم بالا پر شده باشند.
 • الیاف و موادی که با آنها تشک پر شده است در میزان راحتی خواب تأثیر زیادی دارد.
 • تشکی که قرار است کودک شما روی آن بخوابد بهتر است نو باشد.
 • ترجیحاً از خرید تشک‌های دست دوم یا خیلی قدیمی خودداری شود.
 • تشک باید دارای ضمانت‌نامهٔ پس از فروش باشد.
 • به اندازه و داشتن فضای کافی تشک برای غلتیدن کودک در ماه‌های بعدی نیز دقت کنید.
 • به جنس و نوع اسفنج به کار رفته در تشک توجه کنید.
 • به ارتفاع تشک نگاه کنید که بهتر است کوتاه باشد.

خریدتشک به همراه باتخت

بهتر است تشک خود را به همراه پایه تخت مخصوص خودش خریداری نماید. پایه هر تشک در ویژگی اجرایی آن تشک تاثیرگذار است و چنانچه تشک جدید را بر پایه قدیمی و کهنه قرار دهیم آن تشک نمی تواند آن طور که باید عمل کند.

طول تخت شما باید ۱۰ تا ۱۵ سانتیمتر بلندتر از قد شما باشد. در این صورت تخت فردی که دارای قد ۱/۸۰ متر است باید بلندتر از حد استاندارد یک تخت معمولی باشد. برای اینکه نرمی یا سفتی تشک را آزمایش کنید، به پشت روی تشک بخوابید و یک دست خود را به صورت صاف به داخل گودی کمر خود قرار دهید. اگر دست شما به راحتی به سمت داخل گودی کمرتان فرو رفت، آن تشک خیلی محکم و سفت است اما اگر نمی توانستید به هیچ وجه دستتان را به داخل گودی کمرتان سر دهید، آن تشک خیلی نرم است.

سایز درست

در حال حاضر تشک ها در سایزهای تک نفره،دو نفره ۱۶۰ و ۱۸۰ سانتی متری و تشک کودک با سایز مشخص در بازار موجودند. سعی کنید حتما سایزی را انتخاب کنید که اولا متناسب با تخت شما باشد و در ضمن برای شما مشکلی ایجاد نکند. اگر شما فردی درشت اندام هستید هرگز به سراغ نمونه هایی با سایز ۱۶۰ نروید.

تشک خاص

یادتان باشد تنها افرادی که دچار مشکلات خاص هستند تشک خاص می خواهند.تشک بچه ها، سالمندان و خانم های باردار با تشک سایر افراد متفاوت نیست. زیرا در مورد راحتی، نرمی و سفتی تشک ها باید خود فردی که می خواهد روی تشک بخوابد، تصمیم بگیرد و بچه ها، سالمندان و خانم های باردار هم جزو استثناها محسوب نمی شوند.

راحتی تشک مهم تر از سبک و سنگینی است:

معمولا وزن تشک ها با توجه به جنس و تعداد لایه هایشان متفاوت است اما از آنجا که قرار نیست تشک روی تختمان را روزی یک بار بلند یا جابه جا کنیم، وزن و سبکی و سنگینی آن اهمیت چندانی ندارد. یعنی وزن کم یا زیاد تشک ملاکی برای توصیه به خریدن یا نخریدن آن نیست. البته حتما باید تشک های سنگین و دونفره را با کمک ۲ یا حتی ۳ نفر دیگر از جا بلند و آن را تا قرار دادن روی تخت حمل کرد تا فشار کمتری به کمر هر یک از شما وارد شود.

سعی کنید هنگام خرید تشک و کاور محافظ را نیز خریداری کنید:

برخی از تشک ها دارای کاورهای محافظ برای جلوگیری از کثیف شدن تشک هستند. برخی نیز فاقد این کاور هستند که توصیه می شود در صورت عدم تجهیز تشک به این کاورها آن را خریداری نکنید.

خرید تشک خوشخواب برای جهیزیه:

معمولا تهیه جهیزیه از جمله کارهایی است که زمان بر و و هزینه بردار می باشد نوعروسان عزیز نیز بهترین نوع و با کیقیت ترین کار را می خواهند در شروع زندگی استفاده نمایند،انتخاب تشک برای جهیزیه مستلزم ترافیک و هزینه باربری  و درگیری های ذهنی می باشد .حال اگر برخی از کار ها را به افراد متخصص آن بسپارید از بار مسئولیت خود کم نموده و در نوع انجام کار به صرفه ترین و بهترین را تهیه نموده اید.

مجموعه ما فروش مستقیم تشک را بدون واسطه در اختیارتان قرار می دهد برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نوع و کاربرد انواع تشک با ما در ارتباط باشید.

تشک با گارانتی شرکتی خریداری کنید:

از خرید تشک بدون گارانتی به شدت پرهیز کنید. زیرا ممکن است تشکی که خریداری می کنید فاقد استانداردهای لازم باشد و شما را دچار دردسر کند. پس قبل از خرید تحقیق کرده و از نمایندگی های فروش تشک را خریداری کنید.

 

برچسب ها: خرید تشک جهیزیه خرید تشک از نمایندگی خرید تشک سورناصنعت تشک سورناصنعت انواع تشک قیمت تشک تشک راچطور انتخاب کنیم؟ تشک مناسب راچگونه انتخاب کنیم ویژگی های تشک های فنری منفصل تشک های فنری منفصل خرید تشک های فنری منفصل تشک راچطور انتخاب کنیمدیدگاه
دیدگاه شما :

آخرین مطالب

آموزش بسیار ساده درست کردن کباب کوبیده با کباب پزهای سورنا صنعتطرز تهیه جوجه کباب با کباب پز های سورنا صنعتطرز تهیه کباب چنجه با کباب پزهای سورنا صنعتآموزش کباب بختیاریی در خانه با کباب پز تابشی و چدنی سورنا صنعتآموزش کباب قفقازی در خانه با کباب پز چدنی سورنا صنعتراهنمای خرید کباب پز چدنی بدون دود سورنا صنعت آموزش پخت کباب برگ زعفرانی در خانه با کباب پز چدنی سورنا صنعتآموزش پخت کباب ششلیک در خانه با استفاده از کباب پز تابشی سورنا صنعتانواع کباب پزهای سورنا صنعت ویژگی های کباب پز های چدنی سورنا صنعت با مزایای کباب پز تابشی بیشتر آشنا شوید ؟انواع تشک های خواب سورنا صنعت استراحتی تضمین شده بر روی تشک طبی سورنا صنعت15 نکته برای عمر بیشتر تشک خوابجنس پارچه های تشک های طبی سورنا صنعت چیست؟ویژگی های تشک فنری نوزاد آتوساتشک لاتکس چیست ؟تشک چه تاثیری بر خواب دارد؟انتخاب تشک مموری فوم مناسب انتخاب و خرید بهترین تشک برای حالت های خواب متفاوت