ورود / ثبت نام

آموزش پخت کباب ششلیک در خانه با استفاده از کباب پز تابشی سورنا صنعت

16/بهمن/1398 مقالات بدون دیدگاهطرز تهیه کباب ششلیک در خانه با کباب پز تابشی سورنا صنعت

یکی از لذیذترین و خوشمزه ترین کباب‌ها کباب ششلیک می‌باشد. ششلیک در واقع یک نوع کباب است که از شش تکه گوشت دنده گوسفند تهیه می‌شود. طرز پخت ششلیک با کباب‌های دیگر تفاوت دارد. این کباب طرز پخت منحصر به فردی دارد . بهترین ششلیک کبابی است که گوشت به همراه استخوان کباب شود. این نوع کباب ششلیک در همه جای ایران طرفدار دارد و در مشهد و شاندیز و طرقبه طرفداران زیادی دارد و به کباب ششلیک شاندیز معروف است .


طرز تهیه کباب ششلیک خوشمزه ( درست کردن ششلیک در خانه )

برای پخت این کباب در خانه شما کار سختی نخواهید داشت. درست کردن ششلیک در خانه به همانند طبخ سایر کباب‌ها شامل فرایند آماده سازی کباب و به سیخ کشیدن آن و کباب کردن آن می‌شود. این نوع کباب در سفره‌ها جلوه خاصی و باعث می‌شود که سفره شما در خانه زیباتر و رنگین‌تر باشد.

برای هر نفر باید چیزی حدود 200 الی 400 گرم گوشت را به همراه استخوان برای کباب کردن آماده کرد. برای مزه دار شدن گوشت از روش‌های مختلفی استفاده می‌شود . همچنین مخلوط گوشت و مواد مورد نظر باید چندین ساعت در یخچال بمانند تا مزه مواد وارد گوشت شود .

 


آموزش درست کردن کباب ششلیک در خانه با کباب پز تابشی سورنا صنعت


مواد لازم برای تهیه کباب ششلیک در خانه


  گوشت دنده گوسفند ( یا گوساله ) : 1 کیلوگرم . 
    زعفران دم کرده : یک لیوان.
    گوجه فرنگی : 10 عدد.
    کره : 100 گرم .

    ماست چکیده : 3 قاشق غذا خوری.
    آب‌لیمو : 3 قاشق غذا خوری .
    فلفل : به میزان لازم .
    فویل آلومینیومی : به مقدار لازم ( جهت پوشاندن دنده‌ها ).
    نمک : به مقدار کافی .
    سیر : 2 حبه .
    سس کچاپ : 2 قاشق سوپ خوری .

    روغن زیتون : 1 قاشق غذاخوری.

آموزش درست کردن کباب ششلیک در خانه با کباب پز تابشی سورنا صنعت


طرز تهیه کباب ششلیک خوشمزه در خانه

برای تهیه کباب ششلیک باید گوشت تازه تهیه کرد . استفاده از گوشت دنده گوسفند یا گوساله برای این کباب پیشنهاد می‌شود .
در ابتدا باید پیازها را رنده کنید . سپس به آن فلفل اضافه کنید. یک لیوان از زعفران دم کرده را به این مخلوط اضافه کنید( یک سوم از زعفران دم کرده را برای سس مخصوص کباب نگه دارید و مابقی را به این مخلوط اضافه کنید .)
دو حبه سیر را رنده و به مخلوط اضافه کنید.
آب لیمو را به مخلوط اضافه کنید .
ماست چکیده را نیز به این مخلوط اضافه کنید .
روغن زیتون را به این مخلوط اضافه کنید .
گوشت را بعد از شسته شدن با پارچه خشک کنید .
تکه گوشت را در داخل مخلوط قرار داده و به مدت 6 ساعت در داخل یخچال قرار دهید . روی درب را با فویل آلومینیومی یا پلاستیک سلفون بپوشانیم .
قبل از اینکه گوشت‌ها را به سیخ بزنید باید سس مخصوص کباب ششلیک را آماده کنید .
ابتدا کرده را روی حرارت ملایم آب کرده و سپس یک قاشق آب‌لیموی تازه را به آن اضافه می‌کنیم. سپس یک سوم از زعفران باقی مانده را به این سس اضافه کنید . فلفل و سس کچاپ را نیز به این مخلوط اضافه کنید تا مانند یک سس کمی سفت شود .


روش به سیخ کشیدن گوشت

حال ( بعد از گذشت 6 ساعت از قرار دادن گوشت‌ها در داخل مخلوط ) گوشت‌ها را از مخلوط خارج کرده و آن‌ها را به سیخ می‌زنید .
سیخ‌ها که آماده شد سپس مقداری از سس آماده شده را به روی کباب ششلیک‌ها بمالید .
سیخ‌های کباب ششلیک را در داخل فر کباب پز خانک خود قرار دهید . کباب‌ها را به‌آرامی در داخل فر بچرخانید تا هر دو طرف کباب در پخت اولیه خوب پخته شود .
بعد از چند دقیقه باقی مانده مایع سس را بر روی کباب بمالید تا مزه آن حسابی به خورد کباب برود . سپس مجدد کباب را ها بپزید .
در این هنگام گوجه‌ها را تکه کرده و آن‌ها را نیز به سیخ می‌کشیم تا در کنار کباب ششلیک آماده شود .
در این مرحله بر روی کباب‌ها کمی نمک می‌پاشیم تا کباب حسابی مزه دار شود .

 


 


نکته‌های مهم در هنگام درست کردن کباب ششلیک :

در هنگام کباب کردن مطمئن شوید که هیچ تکه پیازی به گوشت نچسبیده باشد ( در هنگام کباب کردن این پیازها سوخته و باعث بوی بدی می‌شوند)
هر 6 تکه گوشت بر روی یک سیخ قرار می‌گیرد .
فاصله بین گوشت‌ها باید رعایت شود .
اگر گوشت زیادی به دنده است با چاقو مقداری بر روی آن برش و شیار نازک ایجاد کنید تا گوشت مغز پخت شود .
بعد از اینکه خوب کباب پا پخته و کبابی شدند آن‌ها را از فر خارج کرده و بر روی برنج قرار دهید .
در هنگام جدا کرده کباب‌ها از سیخ به‌آرامی این کار را انجام دهید تا کباب‌ها متلاشی نشوند .
این کباب باید گرم سرو شود .
می‌توانید برای تزئین مقداری فلفل سبز ، سبزی تازه نیز استفاده کنید.
برای برنج نیز می‌توانید از مقداری زعفران استفاده کنید .
از دوغ به‌عنوان نوشیدنی این کباب باید استفاده شود .
اگر از گوشت گوساله استفاده شد مقدری پونه به دوغ اضافه کند تا سردی گوشت گوساله توسط پونه موجود در دوغ از بین ببرد.
اگر می‌خواهید بخش‌های استخوانی کباب ششلیک در هنگام کباب کردن نسوزند می‌توانید بخش‌های استخوانی را با فویل آلومینیومی بپوشانید .
به هیچ عنوان به گوشت‌ها قبل از کباب شدن نمک اضافه نکنید چرا که باعث سفت شدن گوشت‌ها می‌شود .

 


 

پخت کباب ششلیک در کباب پز خانگی

برای پخت کباب ششلیک در خانه شما می‌توانید از کباب پز خانگی استفاده کنید . قطعاً از مضرات کباب با زغال آشنایی دارید. به همین دلیل پیشنهاد ما به شما برای بهتر پختن کباب استفاده از کباب پز تابشی خانگی است .

شما می‌توانید سیخ‌های آماده شده را در داخل این کباب پز قرار داده و کباب‌های خود را در مدت زمانی کوتاهی به بهترین شکل ممکن آماده کنید . در هنگام کباب کردن مطمئن شوید که سیخ‌ها به سرامیک‌های کباب پز خانگی تابشی زیاد نزدیک نشوند و کباب‌ها به‌اصطلاح نسوزند .


بهترین برند کباب پز خانگی گازی برای پخت کباب ششلیک

دیگر زمان استفاده از زغال و آماده سازی منقل برای پخت کباب در خانه‌ها به سر آمده است. بوی بد زغال سوخته و دود ناشی از آن اصلاً برای محیط‌های آپارتمانی مناسب نیست. برای همین بهتر است که از بهترین کباب پز خانگی گازی موجود در بازار استفاده کنید .

کباب پز خانگی تابشی با استفاده گاز شهری حرارت لازم برای پخت کباب ششلیک را به‌راحتی تأمین می‌کند. بهترین برند برای خرید یک کباب پز تابشی، برندسورنا صنعت می‌باشد. این کباب پز خانگی گازی با گاز شهری کار کرده و ما را از داشتن هر نوع کباب پز دیگری بی‌نیاز می‌کند .

شما می‌توانید با تهیه کباب پز تابشی سورنا صنعت انواع کباب‌های خوشمزه را در منزل برای خانواده و مهمانان خود پخته و از بوی بد و دود کباب راحت شوید . این کباب پزها بدون دود می‌باشند.

 


 

راهنمای استفاده از کباب پز تابشی خانگی در منزل

شما می‌توانید کباب پز تابشی برند سورنا صنعت را در منزل خود به‌راحتی به گاز شهری و یا در صورت نیاز به گاز LPG وصل نمایید . بدنه این کباب پز از ورقه‌های استیل ساخته شده است و به‌راحتی می‌توان بعد از طبخ غذا آن را تمیز کرد.

پخت کباب ششلیک در کباب پز تابشی خانگی بسیار آسان بوده و شما می‌توانید در هر نوبت پخت کباب، 10 سیخ را برای پخت در درون کباب پز قرار دهید.پخت کباب توسط گاز شهری و کباب پز تابشی خانگی کاملاً بهداشتی بوده و شما می‌توانید با خیال راحت اقدام به پخت و کباب کردن انواع کباب‌ها در این کباب پز نمایید .


معرفی کباب پز تابشی سورنا صنعت

کباب پز تابشی خانگی که در بازار بانام کباب پز خانگی تابشی سورنا صنعت نیز شناخته می‌شود محصول شرکت سورنا صنعت می‌باشد . این شرکت در زمینه تولید تجهیزات آشپزخانه‌های صنعتی و کباب پزهای خانگی فعالیت دارد .

سورنا صنعت  کباب پز تابشی و ارائه چند مدل از انواع کباب پز تابشی و کباب پز های چدنی به بازار توانسته است به‌خوبی نظر خریداران و کاربران را به خود جلب کند.

 


 

معرفی شرکت سورنا صنعت

سورنا صنعت از واحدهای برتر صادراتی استان گلستان می‌باشد.


اهداف شرکت  سورنا صنعت

ما بر آنیم این شرکت را چنان متحول کنیم تا با توسعه کارکنان و بهبود مستمر محصولات، خدمات، انعطاف پذیری و افزایش بازدهی ، در شمار معتبرترین و مشهورترین عرضه کنندگان تجهیزات تابشی آشپزخانه‌های صنعتی درآییم. سورنا صنعت مفتخر است :  انواع کباب پز تابشی اتوماتیک، کباب پز تابشی، کباب پز چدنی چند منظوره (سالاماندر)، کباب پز تابشی خانگی ، تجهیزات آشپزخانه صنعتی و غذاپزی را با نام تجاری سورنا صنعت در ایران تولید و به بازار عرضه نموده است.


نحوه خرید آنلاین کباب پز تابشی سورنا صنعت

شما می‌توانید برای سفارش محصولات سورنا صنعت با شماره‌های ارائه شده در همین سایت تماس گرفته و محصول مورد نیاز خود را با مناسب‌ترین قیمت ( قیمت درب کارخانه) و بالاترین کیفیت، درب منزل خود دریافت نمایید .تمام محصولات تولید شده در گروه سورنا صنعت دارا گارانتی، تائید وزارت بهداشت و نشان استاندارد می‌باشند. شما در هنگام خرید از خدمات پس از فروش 10 ساله نیز بهره‌مند خواهید شد .

 

برچسب ها: اهداف شرکت سورنا صنعت تولید کباب پز تابشی در سورنا صنعت آموزش پخت کباب بناب در خانه با کباب پز تابشی سورنا صنعت نحوه خرید آنلاین محصولات سورنا صنعت معرفی کباب پز تابشی سورنا صنعت راهنمای استفاده از کباب پز تابشی خانگی در منزل نکته‌های مهم در هنگام درست کردن کباب ششلیک پخت کباب ششلیک در کباب پز خانگی بهترین برند کباب پز خانگی گازی برای پخت کباب ششلیک درست کردن ششلیک در خانه مواد لازم برای تهیه کباب ششلیک در خانه طرز تهیه کباب ششلیک خوشمزه آموزش پخت کباب ششلیک در خانه با استفاده از کباب پز تابشی سورنا صنعتدیدگاه
دیدگاه شما :

آخرین مطالب

آموزش بسیار ساده درست کردن کباب کوبیده با کباب پزهای سورنا صنعتطرز تهیه جوجه کباب با کباب پز های سورنا صنعتطرز تهیه کباب چنجه با کباب پزهای سورنا صنعتآموزش کباب بختیاریی در خانه با کباب پز تابشی و چدنی سورنا صنعتآموزش کباب قفقازی در خانه با کباب پز چدنی سورنا صنعتراهنمای خرید کباب پز چدنی بدون دود سورنا صنعت آموزش پخت کباب برگ زعفرانی در خانه با کباب پز چدنی سورنا صنعتآموزش پخت کباب ششلیک در خانه با استفاده از کباب پز تابشی سورنا صنعتانواع کباب پزهای سورنا صنعت ویژگی های کباب پز های چدنی سورنا صنعت با مزایای کباب پز تابشی بیشتر آشنا شوید ؟انواع تشک های خواب سورنا صنعت استراحتی تضمین شده بر روی تشک طبی سورنا صنعت15 نکته برای عمر بیشتر تشک خوابجنس پارچه های تشک های طبی سورنا صنعت چیست؟ویژگی های تشک فنری نوزاد آتوساتشک لاتکس چیست ؟تشک چه تاثیری بر خواب دارد؟انتخاب تشک مموری فوم مناسب انتخاب و خرید بهترین تشک برای حالت های خواب متفاوت